Limit 100 złotych w transakcjach zbliżeniowych MasterCard

Limit 100 złotych w transakcjach zbliżeniowych MasterCard

W odpowiedzi na oczekiwania regulatora, handlowców i konsumentów, a przede wszystkim mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo klientów Banków Spółdzielczych, karty Mastercard wydawane przez banki należące do Spółdzielczej Grupy Bankowej są dostosowane do obsługi transakcji zbliżeniowych do wartości 100 złotych – bez podawania numeru PIN.

Dotyczy to zarówno kart znajdujących się w obiegu, jak i nowo wydawanych.
Klienci Banków SGB nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych czynności, by aktywować nowe limity transakcji. Brak konieczności wpisywania PIN na terminalu płatniczym zwiększa szansę na uniknięcie zakażenia wirusem COVID-19.

W grupie SGB kończą się jednocześnie prace nad zwiększeniem limitu transakcji dla kart Visa. Informację o sfinalizowaniu działań umożliwiających podniesienie limitu przekażemy odrębnym komunikacie. W przypadku kart Visa, po wprowadzeniu zmian od strony systemowej, do aktywacji nowego limitu konieczne będzie dokonanie przez klienta transakcji stykowej z użyciem PIN. Może to być np. płatność przy użyciu terminala, wypłata lub wpłata pieniędzy, a także sprawdzenie salda w bankomacie.

Możliwość korzystania z nowego limitu dla transakcji zbliżeniowych jest zależna od gotowości operatorów terminali płatniczych. Zgodnie z deklaracjami, terminale w części punktów handlowo-usługowych są już przygotowywane do nowych limitów, a w kolejnych dniach sukcesywnie dostosowane zostaną wszystkie urządzenia.

Warto też dodać, że z płatności zbliżeniowych, bez konieczności podawania numeru PIN i niezależnie od limitu, mogą korzystać klienci banków spółdzielczych SGB, którzy są użytkownikami mobilnych portfeli: Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. W tym przypadku zamiast PIN wykorzystywana jest biometria urządzenia.