„Mamy tu wszystko… Płatności mobilne też”

„Mamy tu wszystko… Płatności mobilne też”

Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach oferuje swoim klientom 4 nowe formy płatności mobilnych: BLIK, Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay.

Pierwsza z nich, a więc BLIK – jest to polski system płatności mobilnych opracowany przez konsorcjum banków działających w Polsce. Umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie i wpłacanie gotówki w bankomatach oraz wykonywanie błyskawicznych przelewów międzybankowych, a wszystko to w zaledwie kilkadziesiąt sekund poprzez wygenerowanie sześciocyfrowego kodu aktywacyjnego. Google i Apple Pay to aplikacje pozwalające dokonywać płatności smartfonem wszędzie tam gdzie mamy terminal płatniczy – mówiąc inaczej przenosimy fizyczny portfel, który nosimy w torebce czy w kieszeni spodni – do naszego telefonu, z którym wielu z nas nie rozstaję się w ciągu dnia. Ostatnia forma płatności czyli Garmin Pay (a wkrótce także Fitbit Pay) to technologia pozwalająca płacić cyfrowym zegarkiem lub opaską podobnie jak zwykłą kartą płatniczą.

Banki Spółdzielcze dostrzegają olbrzymi potencjał drzemiący w płatnościach mobilnych w naszym kraju. Na koniec I kwartału 2019 roku Polacy mieli ponad 2,1 mln kart płatniczych dodanych do urządzeń mobilnych, takich m. in. jak telefony komórkowe. Sprzyja temu fakt, że ciągle wzrasta liczba terminali akceptujących instrumenty płatnicze wyposażone w funkcję zbliżeniową w sklepach, restauracjach i punktach usługowych. Na koniec marca było ich w Polsce ok. 830 tys.

Podsumowując, wdrożenie rozwiązań mobilnych w stosunkowo krótkim czasie na tak dużą skalę oznacza, że klienci Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach będą mogli korzystać ze wszystkich najważniejszych i liczących się na rynku płatności mobilnych.

A zatem hasło „Mamy tu wszystko… Płatności mobilne też” to hasło rozpoczynającej się właśnie kampanii reklamowej, która promuje usługi mobilne we wszystkich Bankach Spółdzielczych.