Ostrzeżenie dla klientów bankowości internetowej przed atakami “phishingowymi”

Ostrzeżenie dla klientów bankowości internetowej przed atakami “phishingowymi”

Uprzejmie informujemy że otrzymujemy informacje o atakach „phishingowych” na Klientów Banków Spółdzielczych. Ataki polegają najczęściej na otrzymaniu wiadomości drogą elektroniczną zawierające fałszywe powiadomienia z banku. W treści wiadomości podany jest link do podmienionej strony internetowej kanałów elektronicznych z informacją, że klient otrzymał powiadomienie od banku. Podmieniona strona jest wykorzystywana do kradzieży loginów i haseł, a następnie numerów kart kredytowych, danych kont bankowych oraz innych poufnych informacji. Pozyskane w ten sposób dane zostaną najprawdopodobniej wykorzystane do kradzieży środków z kont klientów. Z otrzymanych informacji wynika, że wiadomości otrzymują klienci, których komputery są zainfekowane złośliwym oprogramowaniem.

W przypadku otrzymania złośliwego e-maila informujemy że:

a) należy niezwłocznie zmienić hasło do usług bankowości elektronicznej – koniecznie z innego komputera,

b) klient powinien zgłosić się do profesjonalnego serwisu komputerowego w celu usunięcia złośliwego oprogramowania z komputera.

 

Przypominamy, że Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach nigdy nie prosi telefonicznie ani w formie e-mail o podanie loginów i haseł do bankowości elektronicznej oraz o zalogowanie do niej. Przed zalogowaniem prosimy o weryfikację adresu strony, jej certyfikatu (“zatrzaśniętej kłódki”) oraz wszelkich odstępstw w jej wyglądzie.

 

 

W razie wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.