Płatności mobilne Google Pay

Płatności mobilne Google Pay

Od 31.07.2019 roku Klienci Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach mogą korzystać z płatności mobilnych Google Pay. To pierwsze z serii zaplanowanych wdrożeń pozwalających na dokonywanie nowoczesnych transakcji za pomocą smartfonu, smartwatcha lub komputera.

Klienci naszego Banku mogą od dziś dokonywać transakcji z użyciem smartfonów i smartwatchy wykorzystując jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się aplikacji mobilnych. Wdrożenie Google Pay to pierwszy etap wprowadzania możliwości dokonywania nowoczesnych transakcji dla klientów naszego Banku. Już wkrótce planowane jest udostępnienie kolejnych usług w tym obszarze: płatności mobilnych BLIK, Apple Pay i Garmin Pay.

GooglePay działa jak wirtualny portfel w Twoim telefonie lub zegarku. Możesz dodać do niego kartę wydaną w ramach Spółdzielczej Grupy Bankowej i płacić nią w sklepach, środkach transportu publicznego i aplikacjach. Aplikacja Google Pay działa na większości smartfonów z technologią NFC (z ang. Near Field Communication), na których zainstalowany jest system Android 4.4 KitKat lub nowszy.

FILM: JAK DZIAŁA GOOGLE PAY

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia w milionach miejsc –  w Internecie, w sklepach i nie tylko. Aplikacja udostępnia wszystko, czego potrzebujesz  przy kasie, i bezpiecznie przechowuje informacje o płatnościach.

Płatności telefonem lub smartwatchem z systemem Android są jeszcze szybsze i wygodniejsze niż płatność kartą. Dzięki aplikacji Google Pay, klienci Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach mogą od teraz płacić w sklepach tradycyjnych poprzez zbliżenie smartfona do terminalu POS, w sklepach internetowych oraz w setkach aplikacji, bez konieczności wpisywania danych karty. Google Pay to prosty komfortowy i bezpieczny sposób płatności w sklepach i Internecie: nie trzeba już nosić przy sobie karty ani gotówki.

 Korzystaj z Google Pay wszędzie tam gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe.

Korzyści:

  • Uproszczona płatność
  • Pewność i bezpieczeństwo
  • Cyfrowe karty lojalnościowe i podarunkowe

BEZPIECZEŃSTWO PŁATNOŚCI GOOGLE

System Google Pay nie przekazuje sprzedawcom prawdziwych danych Twojej karty, tylko wirtualny numer, którego nie można wykorzystać poza aplikacją. Nawet w przypadku wycieku danych informacje o Twojej karcie pozostaną bezpieczne.

Aby umożliwić płacenie w sklepach, Google Pay wymaga włączenia blokady ekranu i odblokowania jej w przypadku większości zakupów. Jeśli zgubisz telefon, blokada ekranu pomaga zapobiegać oszustwom. Na urządzeniach z Androidem możesz również zablokować telefon i usunąć z niego dane za pomocą funkcji Znajdź moje urządzenie.

JAK DODAĆ KARTĘ PŁATNICZĄ:

Pobierz aplikację Google Pay ze Sklepu Play i zaloguj się do niej. Otwórz aplikację Google Pay i ją skonfiguruj. Możesz zrobić zdjęcie karty lub wprowadzić dane ręcznie. Zaakceptuj regulamin i zgody. Zweryfikuj na podstawie SMS wysłanego na podany numer telefonu. Ustaw wybraną kartę jako domyślną do płatności Google Pay. Upewnij się, że w telefonie jest włączona funkcja NFC. Gotowe. Teraz możesz płacić swoim telefonem w aplikacjach mobilnych.

Zapoznaj się z Instrukcją dodawania karty płatniczej w aplikacji Google Pay.

Film: Jak dodać kartę płatniczą w aplikacji Google Pay.

JAK KORZYSTAĆ Z GOOGLE PAY

  • Płatności w sklepach lub środkach transportu publicznego

– Odblokuj telefon

– Przyłóż tylną część telefonu do terminala na kilka sekund

– Postępuj według instrukcji widocznych na ekranie

  • Płatności w aplikacjach i na stronach internetowych

– Realizując transakcję, wybierz przycisk Google Pay. Wybierz formę płatności i podaj adres dostawy

– Potwierdź zamówienie

Film: Jak zapłacić kartą SGB w Google Pay